Geert van Nispen verpulverd snelste tijd op de Camino del Norte in Spanje
12 april 2025 (0 reacties)
Geert Nispen vertrok 2 januari uit Nijmegen voor een bijzondere voettocht, hij noemde het zijn Quest Trail. Het is een bijzondere voettocht naar Sagres Portugal; het ‘einde van de wereld’.Bewapend met rugzak en tent self-supported GR, E en andere korte- en langeafstandswandelroutes aan elkaar knopen in de richting van Sagres. Zoveel mogelijk door de natuur over de paadjes in een combinatie van hiken, speedhiken en trailrunnen door Nederland, Duitsland, België, Frankrijk, Spanje en Portugal op weg naar waar het allemaal ophoudt. Op weg naar het einde van de wereld. Naast de symboliek en het avontuur is er ook de romantiek; ‘Avonturier verlaat huis en haard om een tocht van ruim 4.500 kilometer te maken naar het einde van de wereld’. Tijdens deze toch liep hij ook nog een bijzonder record op de Camino del Norte
Santiago de Compostella, Spanje, 12 april 2025
Op Wereld Parkinson Dag finisht avonturier Geert Nispenzijn 844 kilometer lange monstertocht in een recordtijd. Het cadeau kan niet groter, aangezien hij altijd ‘On The Move’ is om aandacht te vragen voor de ziekte van Parkinson.Geert Nispen heeft inmiddels ruim 2.960 kilometer in de benen na het verlaten van Nijmegen op 2 januari jl. Over het Pieterpad, de GR5 door België, de Camino van Luxemburg, de GR5F, de Jeanne d’Arc-route en de GR654 door Frankrijk, de GR11 en over de Camino del Norte in Spanje heeft zijn Quest Trail hem inmiddels in Santiago de Compostella gebracht.
Snelste op de Camino del Norte
Op zondag 30 maart zette Geert Nispen zijn eerste stap in Irun, het beginpunt van deze historische route langs de ruige noordkust van Spanje. Zijn doel is helder: de Fastest Known Time (FKT) Self-supported style verbeteren. De huidige recordtijd – 15 dagen en iets meer dan 3 uur – is scherp, maar records bestaan om gebroken te worden.Geert Nispen wil niet alleen een tijd neerzetten. Hij loopt om een verhaal te vertellen. Een verhaal over doorzetten, over grenzen verleggen, over de kracht van beweging. Hij oopt voor hen die dat niet altijd meer vanzelfsprekend kunnen: mensen met de ziekte van Parkinson.De Camino del Norte is geen makkelijke weg. Het is een route van ongeveer 844 kilometer lang met zo’n 19.000 klim- en 15.000 dalende meters, die de pelgrim uitdaagt met onvoorspelbaar weer, venijnige hoogtemeters en eindeloze eenzaamheid.
Na dagen van gemiddeld 60 kilometer per dag voelt Nispen zich sterker worden. Hij besluit zichzelf mentaal en fysiek tot voorbij het uiterste uit te dagen. Voorbij al zijn grenzen. Hij loopt door met pijn, een opgezwollen been, slaat nachten over, geniet intens en beweegt voorwaarts. Altijd voorwaarts.
Na 10 dagen, 22 uur, 36 minuten en 29 seconden komt hij gebroken aan op het plein voor de Cathedraal Van Santiago de Compostella. Het eindpunt van alle pelgrimsroutes. Geert haalt met deze prestatie ruim vier dagen van het bestaande record af. Een buitengewone prestatie de getuigt van doorzettingsvermogen, veerkracht en positieve gekkigheid.
Check: https://fastestknowntime.com/fkt/santiago-de-compostela-compostela-del-norte-spain-2025-04-10
voor de officiële registratie.
En https://geertvannispen.nl/blog/fkt-camino-del-norte-de-strijd-tegen-de-klok/ voor meer over de Camino del Norte.
En https://www.inactievoorparkinson.nl/fundraisers/geert-van-nispen voor zijn donatie-pagina.
Reacties
Geen reacties.
Al een account, log hier in.