Train smart not hard. De trainingen van Grete Koens
5 maart 2022 (0 reacties)Eigen foto Grete Koens
We volgen de trainingsverhalen van Grete Koens en haar loopgroep. Koens is een van de weinige trainers die een inkijk geeft in het trainingsprogramma. Vandaag een mooie zonnige maar ook frisse dag voor de atleten van Koens. Hieronder het verslag van Grete Koens
Het was weer zo’n ochtend waarop ik de ski broek, wanten, bergschoenen en winddichte muts uit de kast mocht halen (samen met een thermoskannetje hete koffie). Ik heb de ochtendsessie net overleefd terwijl het hardloopspul heerlijk liep te draven.
Basisprogramma 5x1760m rondje @ net iets onder treshold , p2’ met een paar individuele aanpassingen. Ik streef doorgaans voor 1500m-lopers en lange afstandlopers naar een totaal volume van zo’n 30 minuten in de kern van de training als het om tresholdtraining gaat.
Tony als 800m-loper (met over 2 weken het WK-indoor) hoefde maar 4 blokjes waarbij ik nr 2 & 4 opgeknipt heb in korte intervallen (6×30” vlot,p30” wandel) zodat hij z’n benen niet helemaal leeg loopt. Ik onderhoud nog steeds de aërobe basis structureel in zijn weekschema door 2x per week tresholdtraining. De laatste ronde van een 800m goed doorkomen is namelijk echt niet alleen een kwestie van goed kunnen verzuren. Je hebt minstens zo veel inhoud nodig. Hij heeft een stevig blokje verzuren achter de rug door alle wedstrijden die hij heeft gelopen. En daarnaast nog een week training verloren door ziekte. Dus is het goed om de basis bij te blijven spijkeren. Ook al is het nog relatief kort naar het WK.
Bij Diane moest ik het volume & de intensiteit aanpassen omdat ze nog kampt met de naweeën van COVID. Zij deed 3x1760m een stuk rustiger & 6×30” vlot (en niet te hard), p30” Het is nu belangrijk dat de luchtwegen niet worden overprikkeld. Ruim onder hijgtempo blijven is het advies.
Train smart, not hard!
Dit bericht op Instagram bekijken
Reacties
Geen reacties.
Al een account, log hier in.